Карієс – небезпечне і складне захворювання. Воно протікає повільно, вражає тверді тканини зуба і призводить до його повного руйнування. Карієс також є причиною багатьох серйозних захворювань не тільки ротової порожнини, але і організму в цілому. При цьому уражені карієсом зуби роблять усмішка не естетичної, з рота йде неприємний запах.

Практично кожен з нас хоч раз у житті стикався з цим захворюванням. Все частіше останнім часом карієсу схильні діти, для яких розвиток карієсу ще більш небезпечно, ніж для дорослих. Чищення зубів від карієсу у стоматолога – обов’язкова процедура не тільки для красивої посмішки, але і для вашого здоров’я і здоров’я ваших дітей.

Причини виникнення карієсу

  1. Першопричиною карієсу виступають хвороботворні бактерії, які скупчуються на емалі і призводять до руйнування твердої тканини зуба.
  2. Появі каріозних бактерій передує порушення мікрофлори ротової порожнини через переважання вуглеводної їжі в раціоні. Борошняне, солодке, відмова від овочів призводять до того, що на зубах скупчуються бактерії, скріплюється з зубом завдяки мінеральним солям, що містяться в слині.
  3. Низький імунітет і проблеми з шлунково-кишковим трактом також сприяють появі та розвитку карієсу. Організм не здатний самостійно впоратися з бактеріями, які надходять в організм, і зуби піддаються каріозної поразки.
  4. Нерегулярна або неправильна чистка зубів. Для того, щоб мінімізувати кількість каріозних бактерій в ротовій порожнині, необхідно своєчасно їх видаляти. При цьому навіть чистка зубів два рази в день і полоскання рота після їжі не можуть гарантувати повний захист ваших зубів від карієсу. Бактерії можуть накопичуватися в важкодоступних для зубної щітки місцях.
  5. Порушення режиму відвідування стоматолога. Стоматологи всього світу рекомендують проводити профілактичні огляди ротової порожнини хоча б раз на півроку, а у дітей з молочними зубами – раз в три місяці. Тільки своєчасна чистка зубів від карієсу у стоматолога можуть гарантувати усунення карієсу на ранньому етапі розвитку і запобігання його виникнення знову.
  6. Зараження дітей карієсом від тих дорослих, які за ним доглядають. Так як причиною виникнення карієсу є бактерії, то можлива їх передача від однієї людини до іншої. При догляді за маленькою дитиною найменший контакт вашої слини з ротовою порожниною дитини може привести до появи карієсу на його зубах. Тому молодим батькам дуже важливо стежити за здоров’ям своїх зубів.

Види карієсу і способи його лікування

У стоматології прийнято виділяти 4 види карієсу, кожен з яких відрізняється глибиною ураження каріозної хворобою тканини зуба:

  1. Карієс в стадії плями (білого або темного). Ця стадія є початковою. На поверхні зуба з’являється пляма, яка з часом може потемніти. При цьому емаль все ще зберігає свій блиск, і глибоко тканину зуба не пошкоджена. Лікування карієсу в стадії плями відбувається шляхом шліфування зуба в місці ураження до повного зникнення плями.
  2. Поверхневий карієс. При цьому виді карієсу уражається зубна емаль карієсу, але ще не відбувається зараження дентину. Емаль в місці карієсу розм’якшується, що встановлюється лікарем при інструментальному огляді. Лікування поверхневого карієсу може бути проведено різними методами, мета кожного з яких – видалення ушкодженої ділянки зуба і його відновлення. Проводиться також реминерализация зуба.
  3. При середньому карієсі поразки карієсом сягає не тільки емалі, але і дентину. Уражена ділянка зуба видаляється, на його місце ставиться міцна пломба. Ця стадія каріозного захворювання передує найнебезпечнішому виду карієсу.
  4. Глибокий карієс – найостанніша форма карієсу, при якій дивуються всі тканини зуба, що призводить до його повного руйнування. Зуб уражається настільки глибоко в дентин, що є ризик зараження пульпи зуба, що призводить до появи пульпіту та інших серйозних захворювань. Лікування глибокого карієсу – складний процес. При цілі збереження пошкодженого зуба ставиться багатошарова пломба, яка повинна відповідати не тільки вимогам до міцності, але і до естетичності. Адже по суті вона замінює собою вражений зуб. У деяких випадках доцільніше депульпувати зуб (видалити нерв). Сильно зруйновані глибоким карієсом зуби закривають коронкою.

Стоматологічна клініка “Glamsmile” проводить лікування карієсу за допомогою передових технологій медицини. Сучасне лікування карієсу проводиться без болю, без анестезії, ефективно і стерильно. Це можливо шляхом використання діодного і ербіевого лазерів за унікальною технологією, що є стандартом світової стоматології.

Залишити коментар