Гігієна та лікування ясен

Особливості та причини пародонтологічних захворювань

Пародонтологічні захворювання є одними з найпоширеніших захворювань в світі.

Причин цього кілька:
– нерегулярна гігієна порожнини рота;
– неправильно підібрані індивідуальні засоби гігієни;
– порушення гормонального фону, стрес;
– нерегулярне відвідування стоматолога
– так само розвитку пародонтологічних захворювань сприяють аномалії прикусу, вторинна адентія, системні захворювання та інші патологічні процеси.

Пародонтологічні проблеми діляться на 2 великі групи:

  • Гінгівіт (запалення ясен)
  • Пародонтит

Гінгівіт є початковою стадією пародонтиту. За умови регулярної професійної гігієни і корректно підібраного індивідуального догляду за порожниною рота, гінгівіт є оборотним процесом.

Таким чином, якщо ви помічаєте останнім часом кровоточивість ясен під час чищення зубів, почервоніння і чутливість під час прийому їжі – це привід пройти огляд у лікаря-пародонтолога, провести своєчасну діагностику і зупинити запальний процес.

У тому випадку, якщо симптоми гінгівіту ігноруються, захворювання прогресує і виникає пародонтит – запальний процес, який поширюється на весь комплекс тканин, які оточують зуб, в тому числі і на кісткову тканину. Запалення призводить до деструкції альвеолярного відростка і рецесії ясен, внаслідок чого оголюються шийки зуба, з’являється чутливість, що в свою чергу посилює запальний процес.
Пародонтит є хронічним запальним захворюванням, яке може не проявляти себе довгі роки і бути виявленим при стоматологічному огляді.

Лікування пародонтиту

Пародонтологічний статус визначає лікар-пародонтолог під час вашого першого візиту в клініку і, якщо виявляються певні проблеми, лікар рекомендує провести професійну гігієну і проходити огляд кожні 3 місяці. Таким чином є можливість в динаміці спостерігати рухається процес в бік поліпшення після професійної гігієни чи ефективно  підібрані засоби індивідуальної гігієни, або необхідно пародонтологічне лікування.

Професійна гігієна є як самостійним профілактичним заходом, так і підготовчим етапом перед подальшим лікуванням, складається з:

  •  зняття над’ясенних і під’ясневих зубних відкладень за допомогою ультразвукової системи.
  • очищення зуба від фарбувальних пігментів (за допомогою Air-Flow) і подальша поліровка

Пародонтальна терапія

Пародонтологічне лікування полягає в знятті твердих зубних відкладень нижче рівня ясен, висічення грануляцій (продукт запалення) і медикаментозна терапія.

Основною процедурою при захворюваннях пародонту є кюретаж, метою якого є висічення патологічно змінених тканин пародонтальної кишені, бактеріальних відкладень і зубного нальоту, а також антибактеріальна терапія.
Одним з варіантів лікування є кюретаж за допомогою лазера. Він дозволяє одночасно сікти грануляції і проводити антимікробну терапію в кишенях навіть в самих важкодоступних місцях при мінімальному втручанні в тканини пародонту, одночасно коагулюючи кров і володіючи антисептичним впливом на патогенну мікрофлору. Таким чином процедура приносить мінімальний дискомфорт і найкоротші терміни реабілітації.

Також варіантом лікування є Вектор-терапія. Використовується як самостійне лікування при першій стадії пародонтиту, так і в якості підтримуючої процедури після кюретажу. Являє собою ультразвукове зняття зубних відкладень з одномоментною подачею лікувального препарату вглиб кишені. Процедура безболісна і не вимагає ніякого реабілітаційного періоду.

Залишити коментар