Лікування каналів зубів

Що таке - ендодонтія?

Ендодонтія – це розділ стоматології, який займається лікуванням кореневих каналів і запальних процесів, що розвиваються навколо коренів зубів внаслідок ускладнення каріозних процесів.

Діагноз «пульпіт» – не що інше, як запущений карієс, який викликав запалення нервових закінчень в кореневих каналах зуба. Ускладненням пульпіту є періодонтит – запальний процес, який поширюється не тільки на пульпу, а й на переапікальне тканини зуба.

Окрему увагу слід приділити зубам, яким необхідно повторне лікування раніше неякісно запломбованих кореневих каналів. Це один з найскладніших видів лікування, при якому лікарю необхідно після встановлення діагнозу вибрати найбільш ефективну тактику усунення проблеми.

Ендодонтичне лікування призначається лікарем у разі:

 • гострого або хронічного пульпіту
 • періодонтиту
 • при отриманні травм
 • іноді в якості підготовчого етапу перед протезуванням зубів.

Ендодонтичне втручання полягає в проведенні лікарських маніпуляцій, метою яких є збереження зуба і збереження його функції на максимально тривалий період часу.

Види ендодонтичного лікування

Методи, які використовує ендодонтія, тобто способи обробки кореневих каналів і пломбування, а також обсяг робіт може визначити тільки лікар, виходячи з складності випадку, а також побажань і можливостей пацієнта. Пломбування кореневих каналів в нашому стоматологічному центрі, в основному, здійснюється гутаперчевими штифтами (в холодному або термічно розігрітому вигляді). Використання ендодонтичних наконечників останнього покоління при лікуванні зубних каналів дозволило оптимізувати процес, поліпшити якість і скоротити час прийому.

У нашому центрі використовуються технології, які ендодонтія визнала кращими, так як вони дозволяють проводити лікування з прогнозованим результатом. Ми застосовуємо при лікуванні апарати:

 1. Мікроскоп
 2. Ендомотор з інтегрованим апекслокатором VDW.Gold;
 3. Апарат для пломбування каналів гарячою гутаперчею;
 4. Лазерні апарати: Waterlase iPlus, BioLase Epic A.R.C. Laser.

Це забезпечує надійність і безпеку роботи в складних каналах.

Лікування кореневих каналів зуба полягає в попередженні розвитку або ліквідації запальних вогнищ, що є однією з найпоширеніших причин його втрати.

Процедури

Ендодонтичне лікування складається з таки етапів:

 1. Усунення інфікованих тканин, які вразили кореневий канал.
 2. Проведення механічної та медикаментозної антибактеріальної обробки каналів зуба.
 3. Обтурація каналів пломбувальних матеріалів з подальшим рентген-контролем.
 4. Відновлення анатомії коронкової частини зуба (шляхом прямої або непрямої ортопедичної реставаціі).
Залишити коментар